Globėjų tarybos narė Cynthia Pasky: jaučiu didelę atsakomybę dalintis savo patirtimi ir pasiekimais

2022 10 03

Globėjų tarybos narė Cynthia Pasky: jaučiu didelę atsakomybę dalintis savo patirtimi ir pasiekimais

Kviečiame susipažinti su VU fondo Globėjų tarybos nare Cynthia Pasky. JAV verslininkė didžiuojasi savo lietuviškomis šaknimis – 1911 m. jos seneliai iš Lietuvos emigravo į Ameriką. Cynthia Pasky yra tarptautinės verslo konsultacijų įmonės „Strategic Staffing Solutions“ (S3), neseniai šventusios savo 32-ąjį gimtadienį, įkūrėja, prezidentė ir vadovė. S3 yra viena didžiausių VU fondo rėmėjų – 2019 m. su įmone pasirašėme 75 tūkst. Eur vertės paramos sutartį.

Cynthia Pasky (trečia iš kairės) su JAV verslo delegacija lankosi Lietuvos Respublikos Prezidentūroje

 

Kas jus labiausiai įkvepia ir motyvuoja būti VU neliečiamojo kapitalo fondo Globėjų tarybos nare?

Įmonėje „Strategic Staffing Solutions“ verslą suprantame kaip sėkmingų darbo vietų ir galimybių kūrimą. Cituojant apaštalą Luką: iš kiekvieno, kuriam daug duota, bus daug pareikalauta. Esame sėkminga pasaulinė verslo konsultacijų korporacija. Jaučiame didelę atsakomybę dalintis savo patirtimi ir pasiekimais, kad tai paskatintų kitus siekti didžių tikslų ir pagerintų sąlygas rinkoje.

Iš kokių minties globėjų (mokytojų, mentorių, lyderių) jums asmeniškai teko ar tenka pasistemti daugiausia išminties, patarimų ar stiprybės?

Be Vinstono Čerčilio lyderystės mūsų pasaulis šiandien atrodytų kitaip. Jis niekada neprarado tikėjimo žmonija, pirmasis įžengė į Antrojo pasaulinio karo nežinomybę. Vinstonas Čerčilis tapo narsos, drąsos, tvirtybės ir moralinės stiprybės pavyzdžiu. V. Čerčilio citatų sąrašas ilgas, bet visuomet prisimenu šią: „Sėkmė nėra galutinė. Nesėkmė nėra lemtinga. Svarbu neprarasti drąsos ir tęsti“. Ištverti ten, kur kiti gali pasiduoti. Atsilaikyti didžiulių iššūkių akivaizdoje. Ir tikėti, kad netikėtumai gali padėti pasiekti daugiau, nei kada nors svajojote.

Cynthia Pasky ir Strategic Staffing Solutions biurų pastatas Detroite, JAV

 

Koks neseniai sužinotas faktas ar išgirsta mintis paskatino iš naujo susimąstyti apie gyvenimą, pakeitė jūsų kasdienybę?

Karas Ukrainoje parodė demokratijos ir laisvės trapumą. Karas jau pasiekė kryžkelę, todėl demokratinių valstybių, o taip pat ir korporacijų tikslas turi būti remti Ukrainą iki pergalės ir padėti jai atsigauti. Dabar labiau nei bet kada įsitikinome, kad mūsų taip branginama laisvė turi savo kainą. Pasaulio bendruomenė privalo ją saugoti, ginti gresiant pavojui ir laisvai ja dalintis.

Kokį filmą, serialą, knygą ar mėgstamą laisvalaikio praleidimo būdą rekomenduotumėte išbandyti?

„Ilgiausia diena“ yra amerikiečių epinis karo filmas apie „D-day“ išsilaipinimą Normandijoje 1944 m. birželio 6 d. Kaip rodo istorija, ši išsilaipinimo operacija buvo kertinis Antrojo pasaulinio karo momentas, nes sąjungininkai keliavo į Omahos paplūdimį žinodami, kad ten jų greičiausiai laukia neišvengiama mirtis. Tik didelių pastangų ir prarastų gyvybių dėka sąjungininkams pavyko išsilaipinti ir įsiveržti gilyn į Prancūzijos teritoriją. Perdėtai savimi pasitikintys vokiečių kariškiai praleido tinkamą momentą, todėl sulaukė pražūtingų pasekmių. Atsidavimas, narsa ir drąsa, kurią parodė paprasti sąjungininkų kariai šturmuodami pakrantę ir neturėdami nė menkiausių šansų išgyventi, ne tik primena laisvės kainą, bet ir parodo tų karių, dabar vadinamų Didžiąja karta, pasirengimą ir ryžtą.

Į kurį pasaulio kampelį norėtumėte nukeliauti ir kodėl?

Nepaisant atsiskyrimo nuo Kinijos 1949 m., Taivanas nestabiliai laviruoja tarp nepriklausomybės ir Pekino teiginių, jog sala yra Kinijos teritorija. Paskutinių vizitų Taivane metu JAV Kongreso delegacija pabrėžė pasaulio demokratinių valstybių įsipareigojimą padėti šiai tautai autoritarinės valdžios akivaizdoje. Ir, kaip minėta aukščiau, korporacijos, lygiai kaip valstybės, turi kovoti už laisvę.