2023 m. IV ketvirčio rezultatai: per metus uždirbta 9,6 proc. grąžos

2024 03 04

2023 m. IV ketvirčio rezultatai: per metus uždirbta 9,6 proc. grąžos

Vilniaus universiteto (VU) fondas skelbia 2023 m. IV ketvirčio investicijų valdymo rezultatus. 2023 m. pabaigoje VU fondo valdomas neliečiamasis kapitalas (3,58 mln. Eur) buvo vertas 4,2 mln. Eur, investicijų grąža siekė +9,6%. Per praėjusius metus 0,3 mln. Eur sunešė investicijų valdymo sugeneruotas prieaugis, o, pridėjus naujus rėmėjų įnašus, portfelis iš viso paaugo apie 1 mln. Eur.

„Tęsiantis akcijų raliui 2023 IV ketv., akcijų rinka parodė geriausius rezultatus tarp daugumos investicinio turto klasių 2023 metais. Mūsų fondo pagrindinė investavimo tezė „išlik investavęs“ (angl. stay invested) pasiteisino ir tai atsispindi metiniuose fondo rezultatuose. Pagrindiniai klausimai prasidėjus naujiems metams: ar JAV akcijų rinka ir toliau išliks pagrindiniu flagmanu, kaip toliau vystysis kariniai konfliktai ir kiek įtakos rinkoms turės vykstantys nauji rinkimai įvairiuose pasaulio regionuose“, – svarsto Investicijų valdybos pirmininkas Alius Jakubėlis.

 

Peržiūrėti ataskaitą PDF formatu.

VU fondo Investicijų valdybos nariai, atsakingi už profesionalumą ir rezultatyvumą: Alius Jakubėlis (pirmininkas), Šarūnas Barauskas, Mindaugas Mažeikis, CFA, prof. Konstantinas Pileckas, Paulius Kunčinas ir Tomas Krakauskas.

_

VU fondo rezultatų ir naujienų apžvalga → „Verslo žinios“ Premium

Esame labai dėkingi už skirtą paramą! Tavo indėlis į VU padeda mums tobulėti, užtikrinti Universiteto ateitį ir įgyvendinti reikalingus projektus.