Dr. Algirdo Juozapavičiaus šeima skyrė 100 tūkst. Eur VU neliečiamojo kapitalo fondui

2023 11 15

Dr. Algirdo Juozapavičiaus šeima skyrė 100 tūkst. Eur VU neliečiamojo kapitalo fondui

Lapkričio 15 d. pasaulyje minint Filantropijos dieną, prof. Algio Petro Piskarsko (1942-2022) mokinio ir bendražygio dr. Algirdo Juozapavičiaus šeima skyrė 100 tūkst. Eur šiemet Vilniaus universiteto (VU) fonde įsteigtam vardiniam prof. A. P. Piskarsko neliečiamojo kapitalo subfondui, iš kurio investicijų grąžos kasmet išmokamos stipendijos lazerinės fizikos mokslo talentams.

Lazerių ir jų sistemų gamybos įmonės „Light Conversion“ kartu su Piskarskų šeima įkurtas vardinis subfondas po Juozapavičių šeimos įnašo išaugo iki 300 tūkst. Eur ir tapo didžiausiu VU fondo valdomu neliečiamojo kapitalo subfondu.

Dr. Algirdas Juozapavičius – įmonės „Light Conversion“ buvęs akcininkas, ilgametis vadovas (1994-2019), fizinių mokslų daktaras, vienas iš Lietuvos lazerių industrijos pradininkų, už nuopelnus mokslui ir verslui apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, Vilniaus miesto Šv. Kristoforo statulėle. 2018 m. buvo išrinktas „Verslo žinių“ Metų CEO.

_

Nuotrauka: E. Blaževič/LRT

Esame labai dėkingi už skirtą paramą! Tavo indėlis į VU padeda mums tobulėti, užtikrinti Universiteto ateitį ir įgyvendinti reikalingus projektus.