Patvirtintas VU fondo metinis pranešimas, finansinės ataskaitos ir nepriklausomo auditoriaus išvada už 2022 m.

2023 05 09

Patvirtintas VU fondo metinis pranešimas, finansinės ataskaitos ir nepriklausomo auditoriaus išvada už 2022 m.

Visuotinis dalininkų susirinkimas patvirtino VU fondo metinį pranešimą, finansines ataskaitas ir nepriklausomo auditoriaus išvadą už 2022 m. gruodžio 31 d. pasibaigusius metus.

„Nepaisant iššūkių, 2022-ieji buvo vieni sėkmingiausių metų VU fondui nuo įsteigimo. Pasitikėjimą mūsų misija ir veikla rėmėjų bendruomenė išreiškė papildoma 952 tūkst. Eur parama neliečiamajam kapitalui, tikslinės paskirties projektams, valdymui. 2022-aisiais prie VU fondo branduolio jungėsi savo srities profesionalai, o rėmėjų bendruomenė priartėjo prie 3 tūkst. narių. Visuomenei pristatėme penkis naujus VU akademinių padalinių neliečiamojo kapitalo subfondus, pasirašėme 1 mln. Eur paramos sutartį chronoepigenomikos tyrimams, tęsėme finansavimą perspektyviems jauniesiems mokslininkams, tyrėjams, talentingiems studentams“, – sako VU fondo direkorius Justinas Noreika.

Anot J. Noreikos, profesionali Investicijų valdybos veikla leido sėkmingai finansuoti VU mokslo talentus ir auginti portfelio vertę, kuri metų pabaigoje perkopė 3,35 mln. Eur, o suminis prieaugis iš investicijų viršijo 0,5 mln. Eur. Akcijų ir obligacijų rinkoms kritus dviženkliais procentais, VU fondas metus uždarė su nedideliu -0,3 proc. nuostoliu, o IV ketvirtis jau pasižymėjo +5,7 proc. augimu.

_

Dokumentą galima peržiūrėti čia.

Esame labai dėkingi už skirtą paramą! Tavo indėlis į VU padeda mums tobulėti, užtikrinti Universiteto ateitį ir įgyvendinti reikalingus projektus.