Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga VU fondas kviečia investuoti į Universiteto ateitį

2023 01 16

Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga VU fondas kviečia investuoti į Universiteto ateitį

Vilniaus universiteto (VU) fondas kviečia sveikinti Vilnių su 700-uoju gimtadieniu investuojant į Universiteto ateitį – skirti simbolinę 7,00 Eur paramą VU neliečiamajam kapitalui, kuris investuojamas, o uždirbta grąža skiriama mokslo talentams finansuoti.

„Universitetas yra neatsiejamas nuo Vilniaus praeities, dabarties ir ateities. 700-ąjį miesto gimtadienį VU fondas pasitinka šūkiu „Vienas be kito mes negalime!“. Istorinio jubiliejaus proga savo svetainėje paramos mygtukų vertes, kurios įprastai keičiamos tik per VU gimtadienį, išimties tvarka pakeitėme į 7,00 Eur, 70,0 Eur ir 700 Eur. Kviečiame vilniečius ir sostinės svečius Vilniaus gimtadienį minėti prasmingai ir skirti tvarią paramą Universitetui“, – ragina VU fondo direktorius Justinas Noreika.

 

3 mln. Eur siekiantis VU fondo neliečiamasis kapitalas yra investuojamas, uždirbta grąža yra skiriama VU mokslo talentams finansuoti. Iš investicijų grąžos jau finansuotas penkių mokslininkų su stipria tarptautine patirtimi prisijungimas prie VU, remiami talentingi užsienio magistrantai, prisidedama prie tarptautinio lygio mokslininkų vizitų.

„Stipriausi planetos universitetai valdo milijardinius neliečiamojo kapitalo fondus. Šis pasaulyje plačiai naudojamas paramos valdymo modelis leidžia kasmet neprarandant pradinio kapitalo uždirbti grąžą ir ją panaudoti visuomenei naudingiems tikslams, pavyzdžiui, švietimo ir mokslo finansavimui. Augant iš paramos sutelktam kapitalui, augs ir investicijų grąža, ir mūsų galimybės finansuoti dar daugiau mokslo talentų“, – įsitikinęs J. Noreika.

Vilniaus miesto ir Universiteto istorija yra neatsiejama nuo mecenatystės. VU fondas yra sutelkęs kol kas didžiausią modernių laikų miesto filantropų bendruomenę – iš 8 oficialiai pripažintų Vilniaus miesto mecenatų net 7-iems šis titulas suteiktas už paramą VU fondo neliečiamajam kapitalui.

Sostinės gimtadienis tradiciškai minimas sausio 25 d. Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas 1323 m. sausio 25 d. laiške Vokietijos miestams pirmą kartą paminėjo Vilniaus vardą.

→ Sveikinti Vilnių