VU fondo kofinansuotas mokslininkas dr. Thomas Peak: labiausiai motyvuoja tiesos siekimas

2022 10 18

VU fondo kofinansuotas mokslininkas dr. Thomas Peak: labiausiai motyvuoja tiesos siekimas

Airių kilmės politikos mokslų tyrėjas dr. Thomas Peak prieš metus laimėjo VU fondo papildomo finansavimo konkursą ir sulaukė 30 tūkst. eurų paskatinimo iš mūsų neliečiamojo kapitalo investicijų grąžos bei tikslinės MJJ fondo paramos.

Prie VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) bendruomenės prisijungusio dr. T. Peak moksliniai interesai itin aktualūs šių dienų kontekste: tarptautinis saugumas, hibridinis karas, tarptautinė etika, tarptautinė intervencija, didžiųjų karų priežastys. Kuo šiandien gyvena dr. T. Peak? Kviečiame artimiau susipažinti su perspektyviu mokslininku.

MJJ fondo vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, dr. Thomas Peak, VU fondo direktorius Justinas Noreika, CFA

 

Ką jums atnešė prabėgę metai Vilniaus universitete, kokius esminius dalykus išskirtumėte?

Praėję metai Vilniaus universitete – intelektualiai stimuliuojantys ir asmeniškai praturtinantys. Labai malonu prisijungti prie tokios gyvybingos bendruomenės, kurioje iš tikrųjų svarbi mintis. Rusijos invazija į Ukrainą sukėlė daug turiningų debatų ir diskusijų apie tai, kokiame pasaulyje norime gyventi ir kaip turime to siekti. Atmosfera Vilniaus universitete, o ypač Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, kuriame darbuojuosi, pasižymi dinamika, kritiniu mąstymu ir atvirumu naujiems pasiūlymams. Džiaugiuosi radęs palaikančių ir įdomių kolegų bendruomenę.

Kas jus asmeniškai labiausiai įkvepia, motyvuoja ir intriguoja akademiniame kelyje?

Tiesos siekimas. Bandymas geriau pažinti, kas mes iš tikrųjų esame ir kaip tokie tapome.

Koks neseniai sužinotas faktas ar išgirsta mintis paskatino iš naujo susimąstyti apie gyvenimą, pakeitė jūsų kasdienybę?

Gal ir anksčiau tą suvokiau, bet tik tapęs tėvu ir naujomis akimis pamatęs, koks intriguojantis yra pasaulis, stabtelėjau ir susimąsčiau apie viską, kas laikoma savaime suprantamu dalyku. Ir kaip staiga visa tai išnyksta!

 

Kokį filmą, serialą, knygą ar mėgstamą laisvalaikio praleidimo būdą rekomenduotumėte išbandyti?

Jei kalbame apie knygas, jų tiek daug. Šiuo metu savo lentynoje laikau ir ruošiuosi iš naujo perskaityti Gunterio Graso „Skardinį būgnelį“ ir Platono „Alkibiadą“. Kino klasika dažnai įkvepia mano tyrimus, pavyzdžiui, „Nuostabus gyvenimas“ ir „Šindlerio sąrašas“. Norėčiau atrasti daugiau lietuvių poetų, rašytojų, kino kūrėjų.

Į kurį pasaulio kampelį norėtumėte nukeliauti ir kodėl?

Prisipažinsiu nekantriai laukiantis kelionių po kitas Baltijos valstybes, kadangi jos taip arti, ypač norisi patyrinėti Baltijos jūros pakrantę Latvijoje.

 

Kviečiame skaityti dr. T. Peak komentarą apie Didžiąją Britaniją po Elžbietos II mirties.