Jaunųjų mokslininkų dr. Thomas Peak ir dr. Manto Šimėno kofinansavimas

Jaunųjų mokslininkų dr. Thomas Peak ir dr. Manto Šimėno kofinansavimas

Finansuotas projektas

60 000 €

2

Surinkta iš 60 000 €

Kartų paremta

Iš neliečiamojo kapitalo investicijų grąžos ir tikslinės filantropo Mariaus Jakulio Jason (MJJ) fondo paramos skyrėme finansavimą dviem talentingiems, tarptautinės patirties turintiems jauniesiems mokslininkams – dr. Mantui Šimėnui ir dr. Thomas Peak.

Jaunieji mokslininkai atrinkti iš 9 paraiškų, dalyvavusių VU fondo organizuotame kofinansavimo konkurse talentams pritraukti. Konkurso laimėtojams dvejiems metams skirta po 30 tūkst. eurų papildomo finansavimo prie padalinių skiriamo atlygio. Jaunieji mokslininkai savo akademinę veiklą VU pradės jau šį rudenį – dr. M. Šimėnas prisijungs prie Fizikos fakulteto, dr. T. Peak – prie Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) kolektyvo. 

Anot VU mokslo prorektorės prof. Editos Sužiedėlienės, gabių tyrėjų, turinčių tarptautinės patirties, pritraukimas, yra strategiškai svarbus mokslo vystymui ir stiprinimui universitete. „Ypač džiugu, kad įvairių mokslo sričių jaunieji tyrėjai turės galimybę įgyvendinti savo idėjas ir plėtoti mokslinius tyrimus Vilniaus universitete“, – džiaugiasi prof. E. Sužiedėlienė.

„Vienas iš pagrindinių VU fondo prioritetų – skiriant papildomą finansavimą paskatinti talentingus,  tarptautinės patirties turinčius jaunuosius tyrėjus sieti savo karjerą su VU. Kaip yra minėjęs VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, universitetai visuomet buvo vieta, kur susitikdavo mokslininkai iš skirtingų šalių, skirtingų tyrimų tradicijų, kad drauge atrastų naujas perspektyvas. Tikimės, kad dr. M. Šimėno ir dr. T. Peak prisijungimas prie Fizikos fakulteto ir TSPMI didins VU tarptautinį konkurencingumą. Dėkojame, kad prie gabių akademikų finansavimo prisidėjo filantropinis MJJ fondas“, – džiaugiasi VU fondo direktorius Justinas Noreika.

 

VU TSPMI – jaunasis mokslininkas iš Kembridžo universiteto

Nuo rudens su VU TSPMI bendruomene savo reikšminga tarptautine moksline patirtimi dalysis kofinansavimo konkurso laimėtojas, airių kilmės jaunasis tyrėjas dr. Thomas Peak. Jaunojo mokslininko gyvenimo aprašyme – studijos ir darbas Kembridžo, Oksfordo, Karalienės Marijos universitetuose Jungtinėje Karalystėje ir Centrinės Europos universitete (CEU) Vengrijoje. 

Pagrindinė dr. T. Peak mokslinių interesų sritis – tarptautiniai santykiai, o ypač – tarptautinės intervencijos ir taikos palaikymo misijos, atsakomybė ginti civilius, regioninės saugumo tvarkos, tarptautinis saugumas bei globali istorija. Bene svarbiausia jaunojo mokslininko publikacija – šiemet Londone išleista knyga „Vestfalija žmonių akimis. Humanitarinė intervencija ir 1648-ųjų mitas“, kurioje autorius nagrinėja legendomis apipintos, problemiškos 1648-ųjų Vestfalijos taikos sutarties reikšmę šių dienų tarptautinei politikai ir humanitarinei apsaugai.

Jaunasis mokslininkas darbo TSPMI metu rengs tarptautines publikacijas ir paraiškas „Horizon Europe“ finansuojamiems Marie Curie, ERA projektams.  Dr. T. Peak  patirtis ir užmegztos pažintys, įgytos steigiant ir administruojant Geopolitinių studijų centrą Kembridžo universitete, Jungtinėje Karalystėje, prisidės prie VU mokslo tarptautiškumo didinimo ir naujų tarptautinių mokslinių tinklų kūrimo.

 

Prie VU Fizikos fakulteto jungiasi talentingas kvantinių technologijų tyrėjas

Nuo rudens akademinę veiklą Fizikos fakultete pradeda kofinansavimo konkurso laimėtojas dr. Mantas Šimėnas – aktyvus tarptautinių mokslinių konferencijų dalyvis ir pranešėjas, gyvenimo aprašyme nurodęs per 60 mokslinių publikacijų sąrašą. Jožefo Štefano institute Slovėnijoje, Londono universiteto koledže (UCL) Jungtinėje Karalystėje, Leipcigo universitete Vokietijoje patirties įgijęs jaunasis mokslininkas VU užsiims elektronų sukinių kubitų ateities kvantinėse medžiagose tyrimais.

Fizikos fakulteto atstovų teigimu, Europos Sąjunga kvantines technologijas priskiria prie kertinių ateities technologijų, kurios, neabejojama, ženkliai prisidės prie kompiuterijos, saugaus komunikavimo, kvantinio interneto, kriptografijos, kvantinių sensorių ir medicinos revoliucijos. Su dr. M. Šimėno prisijungimu VU Fizikos fakultete pirmą kartą bus pradėtos eksperimentiškai plėtoti kvantinės technologijos.

Dr. M. Šimėno būsimo tyrimo tikslas – vykdyti kvantinių technologijų tyrimus Lietuvoje pasitelkiant patirtį, įgytą užsienio institucijose, ir užmegztus ryšius su lyderiaujančiais šios srities mokslininkais: John Morton (UCL, Jungtinė Karalystė), Andrei Faraon (Kalifornijos technologijos institutas, JAV), Patrice Bertet (Paryžiaus Saclay universitetas, Prancūzija). Sėkmingas projekto įgyvendinimas įtrauks VU į kvantinių technologijų centrų žemėlapį, o tai leis plėtoti tarptautinius tyrimus ir dalyvauti ES gausiai finansuojamuose kvantinių technologijų konsorciumuose, tokiuose kaip „Quantum Flagship“ projektai, ir kituose tarptautiniuose projektuose.‬

Projekto rėmėjai

Įmonės / organizacijos

  • Mariaus Jakulio Jason fondas
  • Vilniaus universiteto fondas (iš investicijų grąžos)