„Norfa“ skyrė 10 tūkst. Eur Ukrainos akademinei bendruomenei

2022 07 07

„Norfa“ skyrė 10 tūkst. Eur Ukrainos akademinei bendruomenei

„Norfos“ labdaros ir paramos fondas skyrė 10 tūkst. eurų VU fondo projektui, sukurtam Ukrainos akademinei bendruomenei padėti. Paramos lėšos padės įgyvendinti Vilniaus universiteto iniciatyvą skirti mažiausiai 120 stipendijų Ukrainos studentams bei įdarbinti kuo daugiau nuo karo pabėgusių mokslo darbuotojų.

Pasak „Norfos“ įmonių grupės savininko Dainiaus Dundulio, nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams Lietuvoje svarbu padėti jaustis kaip namuose.

„Šiandien tiek Ukrainoje likusiems, tiek mūsų šalyje apsigyvenusiems ukrainiečiams yra reikalinga įvairi pagalba. Ypač svarbu užtikrinti jaunosios ukrainiečių kartos užimtumą ir galimybę įgyti išsilavinimą, nes būtent jie kurs savo šalies ateitį ir prisidės prie jos atstatymo pasibaigus karui. Todėl daug dėmesio teikiame Lietuvoje studijuojantiems ukrainiečiams, kurie neretai tampa savo šeimų galvomis, kol jų tėvai gina šalį.

Svarbiausia, kad jauni žmonės galėtų jaustis saugūs ir nuo karo negandų, ir nuo finansinių sunkumų. Turime pasistengti studentams sudaryti sąlygas ne tik pasirūpinti savo artimaisiais, bet ir tai darant toliau tęsti studijas bei įgyti profesinę kvalifikaciją. Juk studijos yra vienas svarbiausių jauno žmogaus gyvenimo etapų, todėl tokiu būdu ne vienam jaunuoliui galime padėti priartėti prie svajonės išsipildymo“, – teigia D. Dundulis ir prideda, kad džiaugiasi užsimezgusiu bendradarbiavimu su seniausiu šalies universitetu.

Dėkojame „Norfai“ ir kviečiame skaityti interviu su iš Dnipro kilusiu tris mėnesius drauge su mama ir jaunesniu broliu Lietuvoje gyvenančiu VU Teisės fakulteto studentu Oleksandru Mysyk.

Esame labai dėkingi už skirtą paramą! Tavo indėlis į VU padeda mums tobulėti, užtikrinti Universiteto ateitį ir įgyvendinti reikalingus projektus.