VU fondo Investicijų valdybos narys Šarūnas Barauskas: niekas tikrai nėra gudresnis už rinką

2022 08 11

VU fondo Investicijų valdybos narys Šarūnas Barauskas: niekas tikrai nėra gudresnis už rinką

VU fondą kuria įdomūs žmonės. Vienas tokių – Šarūnas Barauskas, 20 metų gyvenimo ir darbo patirtį Strasbūre, Paryžiuje, Londone, Monake sukaupęs investuotojas, įvairių projektų iniciatorius.

Lietuvos švietimo ir mokslo progresui neabejingas Š. Barauskas pro bono pagrindais dirba VU fondo Investicijų valdyboje, prisideda prie rezultatyvaus ir profesionalaus mūsų investicinio portfelio valdymo.

Mariaus Morkevičiaus nuotrauka žurnalui „MOTERIS“

Kas jus labiausiai įkvepia ir motyvuoja būti VU neliečiamojo kapitalo fondo Investicijų valdybos nariu?

Labai patinka pati komanda – valdyba sudaryta iš skirtingo profilio, nuomonės, patirties narių. Vis dėlto puikiai sutariame, visi turi lygiavertį balsą. Nejaučiu spaudimo palaikyti kažkieno nuomonės ar ieškoti kažkokio konsensuso. Mano pasiūlymų buvo daugiau atmesta, nei priimta, bet nesijaučiu apribojamas, tiesiog džiaugiuosi, kad turėdami tokias skirtingas nuomones sugebame dirbti kartu ir pasiekti tikrai puikius rezultatus.

Iš kokios investavimo klaidos daugiausiai išmokote pats? Kokių klaidų patartumėte vengti pradedantiems investuoti?

2008-aisiais prisipirkau bankų akcijų, nes jos buvo labai nukritusios, nes galvojau, kad jos „pigios“. Tada jos dar nukrito kokius 80 proc. Investuojant svarbu suprasti, kad gudresnis už rinką tikrai niekas nėra. Retkarčiais gali pasisekti, bet ilgainiui visi, kas bando gudrauti, praras daug pinigų.

Koks neseniai sužinotas faktas ar išgirsta mintis paskatino iš naujo susimąstyti apie gyvenimą, pakeitė jūsų kasdienybę?

Atsakysiu labai banaliai – karas Ukrainoje. Daug tiesų, kurias buvome pasirinkę ignoruoti, tapo labai skaudžiai akivaizdžios. Turiu daug draugų užsienyje, ir daugelio abejingumas labai nuvylė. Tuo pačiu metu kiti netikėtai nustebino, kaip kad kursiokas rusas, kuris šiuo metu gyvena Šveicarijoje, ir suorganizavo ukrainiečių pabėgėlių pagalbos tinklą. Be perstojo galvoju, o kas aš pats esu: ar bailys, kad galvojau su šeima išvažiuoti į Prancūziją, ar išdavikas, nes neįstojau į Šaulius, kai prieš kelis metus kvietė draugas, ar tiesiog eilinis žmogus, blaškomas gyvenimo srovių. Atsakymo neturiu.

Kokį filmą, serialą, knygą ar mėgstamą laisvalaikio praleidimo būdą rekomenduotumėte išbandyti?

Siūlyčiau perskaityti Barton Biggs „Wealth, War and Wisdom“. Tai knyga apie investicijas, aprašanti, kaip rinkos yra paveikiamos karo, bet tuo pačiu metu kupina žmogiškų istorijų, kurios daug svarbesnės už pinigus, pelną ar praradimus.

Į kurį pasaulio kampelį svajojate nukeliauti?

Su žmona ne kartą esame kalbėję, kad kai paaugs sūnelis (jam neseniai sukako trys metai), pakeliausime po JAV, kur pažįstu tik New York’ą. Kaip šios kelionės simbolį pasirinkčiau Didįjį Kanjoną.

_

Daugiau apie VU fondo valdymą.