Alunanų šeimos vardinė stipendija Deimantei Aniūkštytei

Alunanų šeimos vardinė stipendija Deimantei Aniūkštytei

Finansuotas projektas

10 000 €

2

Surinkta iš 10 000 €

Kartų paremta

Latvijos universiteto fondas, bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto fondu, įsteigė Alunanų šeimos stipendiją VU studentams. Latvijos universiteto fondo rėmėjas Peteris Alunanas (Pēteris Alunāns) dar 2001 m. savo tėvui atminti paskyrė stipendiją tiems, kuriems yra sunkiausia siekti aukštojo mokslo: našlaičiams, be tėvų globos likusiems studentams ir studentams iš sunkiai besiverčiančių šeimų (kai tėvai yra bedarbiai ar darbingumą praradę asmenys).

Įgyvendinant šią iniciatyvą VU, nuo 2018–2019 mokslo metų vienam bakalauro studijų pirmo kurso studentui visam studijų laikotarpiui skiriama 2500 eurų per metus dydžio Alunanų šeimos stipendija ir, jei reikia, padengiama visa studijų kaina. Pirmoji 2018 m. šią stipendiją gavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) studentė Deimantė Aniūkštytė.

Šis projektas ne tik didina aukštojo mokslo prieinamumą, bet ir skatina dar vis jauną bei augančią Baltijos šalių filantropijos kultūrą. „Norėčiau labai padėkoti Latvijos universiteto fondo komandai ir fondo globėjui Peteriui Alunanui, kad suteikė galimybę Vilniaus universiteto studentams dalyvauti Alunanų šeimos stipendijos programoje. Tikiu, kad artimas bendradarbiavimas tarp abiejų fondų duos pagrindą dar daugeliui bendrų projektų“, – užsimezgus šiam bendradarbiavimui džiaugėsi VU fondo direktorius Justinas Noreika.

Projekto rėmėjai

Įmonės / organizacijos

Fiziniai asmenys

  • Pēteris Alunāns