Įkurtas 100 tūkst. Eur vardinis „Arimex“ neliečiamojo kapitalo subfondas VU bendruomenės judumui skatinti

2024 02 08

Įkurtas 100 tūkst. Eur vardinis „Arimex“ neliečiamojo kapitalo subfondas VU bendruomenės judumui skatinti

Riešutų ir džiovintų vaisių tiekėja „Arimex“ skyrė 100 tūkst. eurų vardiniam neliečiamojo kapitalo subfondui, kurio investicijų grąža bus nukreipta  Vilniaus universiteto (VU) bendruomenės judumą ir sveikatingumą skatinančioms iniciatyvoms remti.

Iš kairės: VU fondo direktorius Justinas Noreika, „Arimex“ įkūrėjas ir direktorius Arnas Jurskis, VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas ir VU Sveikatos ir sporto centro direktorė dr. Ramunė Žilinskienė

„Arimex“ siekiame kurti teigiamą pokytį visuomenėje, skatindami rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Jau ilgus metus buriame bendruomenes, edukuojame, kasmet prisidedame prie šimtų sveikos gyvensenos iniciatyvų sėkmės. Šiandien didžiuojamės, jog šios mūsų pastangos pasieks ir Vilniaus universiteto bendruomenę. Tvirtai tikime, kad investicija į universiteto bendruomenės sveikatingumą padės puoselėti kultūrą, kurioje susijungia energija, entuziazmas, nauja jėga ir pozityvumas, skatinantys universiteto talentus siekti dar aukštesnių akademinių pasiekimų, garsinančių mūsų šalį“, – sako „Arimex“ įkūrėjas ir direktorius Arnas Jurskis.

Sveikatingumo iniciatyvų stiprinimu VU siekiama kasmet meilę sportui išugdyti bent pusšimčiui bendruomenės narių, kurie nuosekliai ir kryptingai propaguotų aktyvų gyvenimo būdą. Subfondo investicijų grąža metai iš metų užtikrins didesnes galimybes žmonių motyvacijai, treniruočių organizavimui, ir dalyvavimui sporto renginiuose. Judumo ir sveikatingumo veiklas bendruomenėje kuruoja VU Sveikatos ir sporto centras.

„Dėkoju bendrovei „Arimex“ už Vilniaus universiteto fondui parodytą pasitikėjimą ir skirtą paramą. Džiugu, kad Studentų maisto kūrėjai prisidės ir prie didesnio studentų judumo, sveikatingumo ir fizinės būklės gerinimo. O aš, kaip rektorius, prisimindamas jūsų paramą, jausiu didesnį įsipareigojimą demonstruoti lyderystę vis dar pajudant futbolo aikštėje ar pėstute keliaujant į darbą“, – susitikimo metu sakė VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

VU fondo duomenimis, apribotos paskirties neliečiamojo kapitalo subfondų steigimas ir valdymas yra pasiteisinusi ir įprasta universitetinių fondų praktika. Didžiausiuose JAV universitetiniuose fonduose – po keletą tūkstančių filantropų lėšomis įsteigtų subfondų, kurių verčių suma dažnai viršija 75 proc. nuo bendros fondų vertės.

Anot VU fondo direktoriaus Justino Noreikos, „Arimex“ yra pirmasis įmonės vardo subfondas VU fondo sudėtyje. Visų dvylikos VU fondo valdomų subfondų vertė – 0,9 mln. Eur, tai sudaro apie 22 proc. nuo bendros VU neliečiamojo kapitalo vertės, siekiančios 4,3 mln. Eur. 2023 metų pabaigoje VU fondas fiksavo teigiamą 9,7 proc. investicijų grąžą.