VU fondo dalininkui Gediminui Vaitiekūnui įteiktas Vilniaus miesto mecenato ženklelis

2023 03 08

VU fondo dalininkui Gediminui Vaitiekūnui įteiktas Vilniaus miesto mecenato ženklelis

Vilniaus universiteto fondo dalininkas Gediminas Vaitiekūnas su žmona Jolanta iš Vilniaus mero rankų atsiėmė Vilniaus miesto mecenato ženklelį. Mecenato vardas Gediminui Vaitiekūnui (VŠĮ „GV muziejus“) suteiktas už sostinės intelektinio ir ekonominio kapitalo stiprinimą, ženklią paramą VU fondui.

„Palaikymas, kurį savo Alma mater demonstruoja Vilniaus universiteto alumnai, yra pavyzdinis ir įkvepiantis, o tas „labai brangus ženklelis“, kaip jį atsiimdami juokavo Jolanta ir Gediminas Vaitiekūnai, reiškia mūsų visų padėką už suteikiamas papildomas didžiules galimybes šio universiteto studentams, mokslininkams, dėstytojams“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

2022 m. vasarą verslininkas, VU Fizikos fakulteto alumnas Gediminas Vaitiekūnas skyrė 300 tūkst. eurų VU fondo neliečiamajam kapitalui. Filantropo pageidavimu, iš 60 proc. paramos (180 tūkst. Eur) suformuotas VU Zoologijos muziejaus neliečiamojo kapitalo subfondas, iš 20 proc. paramos (60 tūkst. Eur) suformuotas VU Muziejaus neliečiamojo kapitalo subfondas, 20 proc. (60 tūkst. Eur) skirta pagrindiniam neliečiamojo kapitalo fondui. Parama investuojama, grąža skiriama padalinių reikmėms ir VU mokslo talentams finansuoti.

Mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Vyriausybės įsteigtos Mecenavimo tarybos siūlymus – už labai reikšmingą veiklą, plėtojančią ir auginančią miestą, kuriančią bendruomenės gerovę ir savo pavyzdžiu skatinančią ir kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno, mokslo vystymo. Vilniaus mecenatų vardai įrašomi Mecenatų knygoje, saugomoje Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Daugiau apie Vilniaus miesto mecenatus.

Esame labai dėkingi už skirtą paramą! Tavo indėlis į VU padeda mums tobulėti, užtikrinti Universiteto ateitį ir įgyvendinti reikalingus projektus.