Mantvydo Juozapavičiaus (1976–2023) vardo neliečiamojo kapitalo subfondas

Mantvydo Juozapavičiaus (1976–2023) vardo neliečiamojo kapitalo subfondas

1 000 010 €

3

Surinkta

Kartų paremta

Kita suma

Filantropai Irena ir Algirdas Juozapavičiai iš 2023 metais mirusio sūnaus palikimo VU fonde įkūrė 1 mln. eurų vertės Mantvydo Juozapavičiaus (1976–2023) vardo neliečiamojo kapitalo subfondą.  Iš subfondo investicijų grąžos bus remiamos įvairios su M. Juozapavičiaus gyvenimu, studijomis ir profesiniu keliu susijusios kryptys, veiklos ir inciatyvos Vilniaus universitete ir su VU glaudžiai susijusiose organizacijose.

Juozapavičių šeimos atstovų susitikimas su VU rektoriumi. Iš kairės: Justinas Noreika, Irena Juozapavičienė, prof. Rimvydas Petrauskas, Mykolas Juozapavičius (Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.)


M. Juozapavičiaus tėvai išskyrė paramos kryptis, pagal kurias numatoma remti:

• VU studijuojančius Vilniaus Licėjaus alumnus ar kitas su alumnais ir VU susijusias veiklas ir iniciatyvas;

• VU TSPMI studentų ir alumnų, kurie priklauso studentų korporacijai „RePublica“, veiklas ir iniciatyvas;

VU Gyvybės mokslų centro veiklas ir iniciatyvas.

 

Apie Mantvydą Juozapavičių

Mantvydas Juozapavičius buvo aktyvus Lietuvos visuomenininkas, turėjęs platų išsilavinimą ir patirtį informacijos valdymo bei genealogijos srityse. M. Juozapavičius mokėsi Vilniaus Licėjuje (1991–1994),  1998 m. baigė politikos mokslų bakalauro studijas VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI), 2000 m. VU Komunikacijos fakultete baigė tarptautinės komunikacijos ir tarptautinių viešųjų ryšių magistro studijas. VU Komunikacijos fakultete buvo pradėjęs e-valdymo doktorantūros studijas, tačiau dėl nelaimingo atsitikimo sukeltų sveikatos problemų studijų nebaigė.

Savo profesinę karjerą jis pradėjo kaip Seimo nario Audroniaus Ažubalio padėjėjas Lietuvos Respublikos Seime (1997–2000, 2008–2012), vėliau dirbo tarptautiniu sekretoriumi Jaunųjų konservatorių lygoje (1999–2001). Dvi kadencijas buvo seniausios Europoje centro dešinės jaunimo bendruomenės „Democrat Youth Community of Europe“ (DEMYC) vicepirmininku (1999–2003).

M. Juozapavičius buvo laisvai samdomas specialistas, teikęs įvairias paslaugas informacijos valdymo ir duomenų analizės srityje (2013–2023). Jo tarptautinė patirtis apima darbą kaip rinkimų stebėtoju Bosnijoje ir Hercegovinoje 1998 metais, atstovaujant OSCE. Jis taip pat dirbo projekto vadovo asistento pareigose įmonėje „Alora“ (2000–2001), kurių metu vykdė projektą „Europos Komisijos Delegacijos Lietuvoje komunikacijos strategija“.

M. Juozapavičiaus akademinis išsilavinimas buvo papildytas kursais prestižiniuose universitetuose: Rice universitete jis studijavo „Interactive Programming in Python“ (2015), o Ilinojaus universitete baigė kursus „Pattern Discovery in Data Mining“ ir „Cluster Analysis in Data Mining“ (2015). Be to, jis įgijo žinių Mičigano universitete, kur dalyvavo kurse „Programming for Everybody (Python)“ (2015). Nuo studijų VU pradžios (1994 m.) dalyvavo VU folkloro ansamblio „Ratilio“ veikloje.

 

Apie nelaimingą atsitikimą

2002 metais M. Juozapavičius dalyvavo profesiniame suvažiavime, surengtame gamtos apsuptyje Vengrijoje. Šio renginio metu šokdamas į vandens telkinį Mantvydas patyrė nelaimingą atsitikimą. Jaunuolio gyvybę išgelbėjo Slovėnijos pilietis Anže Logar, kuriam už šį didvyrišką poelgį 2007 m. Vilniuje prezidentas Valdas Adamkus įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių.

Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija 2007 m. Vasario 16-osios proga. Iš kairės: Irena ir Algirdas Juozapavičiai, Mantvydas Juozapavičius, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Anže Logar, Mykolas Juozapavičius (Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Džojos Gundos Barysaitės nuotr.)

2020 m. A. Logar, lankydamasis Lietuvoje kaip tuometinis Slovėnijos užsienio reikalų ministras, portalui lrytas.lt pasakojo apie draugystę su M. Juozapavičiumi ir aplinkybes, kuriomis teko gelbėti draugą.

„Šis lietuvis – žinomas visuomenininkas Mantvydas Juozapavičius, dabar lankydamasis Lietuvoje su juo susitikau. Jis – mano amžininkas, 2002 metais susipažinome vienoje politikų stovykloje Vengrijoje, kur jam nutiko nelaimė šokant į vandenį. Mantvydas skendo. Nuo to laiko jis yra paralyžiuotas, bet tai netrukdo jam labai pozityviai žvelgti į gyvenimą.

Mes susitikome 2007 metais, kai buvau apdovanotas Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, o dabar džiaugiuosi, kad vėl galėjau pasimatyti su Mantvydu jo namuose. Tai buvo pirmasis mano susitikimas tik atvykus į Vilnių“, – pasakojo A. Logar, tuometinis Slovėnijos užsienio reikalų ministras.

 

Filantropinė veikla

Mantvydas Juozapavičius buvo aktyvus filantropas, prisidėjęs prie įvairių iniciatyvų tiek švietimo, tiek socialiniuose sektoriuose. Jis buvo VU neliečiamojo kapitalo fondo periodinis rėmėjas, o 2023 metais drauge su šeima skyrė 100 tūkst. eurų prof. A. P. Piskarsko vardo subfondui lazerinės fizikos mokslui stiprinti.

Taip pat rėmė Vilniaus Licėjaus alumnų bendruomenės veiklą, finansiškai prisidėjo prie Ukrainos pastangų laimėti karą, rodydamas solidarumą šaliai ir jos kovai už nepriklausomybę. Jo filantropinė veikla atspindi gilų įsipareigojimą švietimo ir socialinio teisingumo stiprinimui.

_

Paramą subfondui galima skirti ir bankiniu pavedimu:

Sąskaitos numeris → LT55 7300 0101 8903 4800 (AB „Swedbank“)
Paskirtis → Parama M. Juozapavičiaus vardo subfondui
Gavėjas → Paramos fondas Vilniaus universiteto fondas ( į/k 304222713)

Paramos sutartims virš 100 tūkst. Eur reikalingas notarinis tvirtinimas, kuriuo pasirūpins Vilniaus universiteto fondas. Susisiekite jums patogiu būdu.

Subfondo rėmėjai

Mecenatai

  • Juozapavičių šeima

Rėmėjai

  • Parėmė anonimiškai
  • Justinas Noreika